سخن روز / سال مهار تورم و رشد تولید گرامی باد.
از کشت قرار دادی کشاورزی بیشتر بدانید/کشاورزان برای نام نویسی اقدام کنند
1402/09/21
از کشت قرار دادی کشاورزی بیشتر بدانید/کشاورزان برای نام نویسی اقدام کنند

کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد برای برخورداری از مزایای طرح کشاورزی قرارداری به مراکز تعاون روستایی استان مراجعه کنند.

به گزارش روابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد علی بخش شجاعی نژاد مدیر تعاون روستایی استان در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد، گفت: کشاورزانی که تاکنون به ثبت کشاورزی قراردادی خود اقدام نکرده‌اند می‌توانند با ورود به سامانه این طرح به صورت الکترونیکی نام نویسی کنند.

شجاعی نژاد با بیان اینکه امسال براساس سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی سه دستگاه متولی کشاورزی قراردادی شده اند افزود: پشتیبانی امور دام در رابطه با محصول جو و ادارات کل غله و تعاون روستایی در محصولات گندم آبی، دیم، جو و کلزا این اقدام را انجام می دهند.

وی با توصیه به کشاورزان برای رعایت کشاورزی قراردادی ادامه داد: این سامانه در راستای توسعه کشاورزی قراردادی و به‌منظور افزایش سود تولیدکننده، حذف واسطه‌ها، افزایش کیفیت محصولات و کاهش ریسک بازار و تولید ایجاد شده است.

مدیر تعاون روستایی استان گفت: ارائه کود یارانه ای به صورت اعتباری به کشاورزان، تخفیفات بیمه ای برای کشاورزان و تشویقی از جمله پرداخت 150 هزاز تومان کرایه حمل از مزرعه تا مرکز خرید از جمله این حمایت ها است. 

وی ادامه داد: کشاورزان می‌توانند با مراجعه به مراکز تعاون روستای محل زندگی خود و یا به‌ صورت الکترونیکی قرارداد را منعقد کنند.

شجاعی نژاد اضافه کرد: بهره بردارانی که کار کاشت محصول در اراضی کشاورزی خود به پایان رسانده اند نیز می توانند قرارداد خود را منعقد و به ثبت برسانند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
تعداد مشاهده خبر103 بار
تصاویر مرتبط


  RatingTitle
  :0 :0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal