سخن روز / سال جهش تولید گرامی باد.
پیگیری مشکلات تعاون روستایی بهمئی از مشکل وثیقه تا کمبود نفتکش
1400/02/11

پیگیری مشکلات تعاون روستایی بهمئی از مشکل وثیقه تا کمبود نفتکش

مدیر تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد از مرکز خرید تضمینی گندم و مزارع شهرستان بهمئی بازدید کرد

به گزارشروابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد   ، مدیر تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از مرکز خرید تضمینی گندم و مزارع شهرستان بهمئی بازدید کرد.

قدرت الله ویسی مدیر تعاون روستایی در این بازدید بر اهمیت خرید تضمینی گندم مازاد بر مصرف زارعین شهرستان در سال زراعی جاری تاکید کرد و خواستار دقت وتلاش لازم شبکه تعاون روستایی شهرستان برای انجام کار خرید این محصول استراتژیک شد.

 ویسی همچنین با اشاره به اینکه در شرایط خشکسالی سال زراعی 1399-1400 سطح برداشت کاهش محسوس داشته اهمیت جمع آوری محصول گندم موجود را یادآور شد.

مدیر تعاون روستائی همچنین از امکانات مرکز خرید بازدید و تاکید کرد که نواقص مرکز شامل نمایشگر و الک جدید با همکاری اداره غله و بازرگانی استان و اتحادیه استانی تامین گردد.

مدیر تعاون روستایی در جلسه ای با حضور مسئول تعاون روستایی شهرستان و اعضای اتحادیه و شرکت‌های تعاون روستایی شهرستان، بر برون رفت شبکه از انجام وظایف ثابت مانند توزیع آرد، نفت و... تاکید و خواستار افزایش فعالیت‌های شرکتها در سایر زیر بخش های کشاورزی مانند خرید و تامین بخشی از میوه بازار روستایی شهرستان، تامین اقلامی مثل زعفران، زرشک و... شدند.

حکمت‌الله احمدی‌نیک رئیس تعاون روستایی شهرستان بهمئی هم با ارائه گزارشی از فعالیت های شرکت ها و اتحادیه تعاون روستایی مشکلات و موانع موجود برای توسعه کاری شرکت ها را بیان و خواستار همکاری تعاون روستایی استان در تامین اعتبارات لازم برای توسعه شبکه تحت پوشش شد.

احمدی‌نیک همچنین مشکل نبود وثیقه برای دریافت تسهیلات توسط شبکه‌های تحت پوشش را از موانع توسعه کاری شبکه‌ها ذکر کرد و خواهان رفع این مشکل توسط صندوق حمایتی بخش کشاورزی شدند.

مسئول ارشد تعاون روستایی شهرستان بهمئی تصریح کرد: همچنین مشکل کمبود نفتکش در فصل سرما جهت توزیع نفت روستایی را از مشکلات شبکه برای انجام هر چه بهتر خدمت رسانی به مناطق روستایی ذکر کرده و از مدیراستان خواست که  تامین یک دستگاه نفتکش برای تامین نفت حوزه‌های روستایی را در دستور کار سازمان قرار دهند.

احمدی نیک ادامه داد: عدم مستندسازی مرکز خرید گندم شهرستان هم یکی دیگر از مشکلات اتحادیه تعاون روستایی بوده که در حال حاضر به دلیل مشخص نبودن مالکیت زمین این محوطه، کار آن هنوز انجام نشده است.

 

تعداد مشاهده خبر38 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal